n w   
large small default

NIEZALEŻNE GÓRY I PODRÓŻE - STRONA DOMOWA SIERŚCIUCHÓW
baner
Jesteś tutaj:   Start Rzecz pisana Relacje Zamek Książ
Zamek Książ Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Kowalewska   
sobota, 12 listopada 2011 21:47
Zamek Książ Zamek Książ jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce i znajduje się w Książańskim Parku Krajobrazowym. Dla mnie osobiście był on ogromnym pozytywnym zaskoczeniem. Piękna bryła zamku malowniczo usytuowana wśród drzew i krzewów parku błyszczała w ostrym świetle jesiennego słońca. Dywan z wielobarwnych liści złocił się i mienił, a głęboki błękit nieba kontrastował z brązem i czerwienią murów.
 
Zamek pochodzi z XIII wieku, a po raz ostatni w poważny sposób został przebudowany w latach 1907-1928, kiedy to min. powstały dwa skrzydła: zachodnie i północne, a liczne zamkowe tarasy otrzymały swój obecny kształt. W 1941 roku budynek został skonfiskowany przez hitlerowców, a następnie trafił w ręce wojsk radzieckich. Po wojnie zamek niszczeje i dopiero w 1974 roku rozpoczęły się prace remontowe. Obecnie właścicielem kompleksu jest gmina Wałbrzych.
Zamek jest znakomicie odrestaurowany i wraz z otaczającymi ogrodami doskonale utrzymany. Ma także ciekawą ofertę dla zwiedzających: trasa Maksymiliana, trasa śladami tajemnic II wojny światowej, zwiedzanie wieży i tarasów - to propozycje, którym nie można się oprzeć. Dodatkowo korzystać można z bogatej oferty wystaw i imprez. Po więcej informacji warto zajrzeć na stronę zamku.
 
Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2011 15:09
 
Reklama