Dekalog Sierściucha

Dekalog Sierściucha, który obowiązuje zawsze i wszędzie, chyba że jakiś Sierściuch stwierdzi, iż nie obowiązuje. Aczkolwiek wtedy można powiedzieć patrz punkt wcześniej :).

1 Każdy Sierściuch kocha podróże w poziomie i pionie.

2 Żaden Sierściuch nie lubi się nigdzie śpieszyć.

3 Żaden Sierściuch nie cierpi nosić ciężkiego plecaka.

4 Każdy Sierściuch zaczyna dzień od kubka (a najlepiej dwóch) parzonej kawy

5 Najlepszym domem dla każdego Sierściucha jest namiot lub płachta.

6 Każdy Sierściuch idzie tylko do najbliżeszgo zakrętu lub punktu orientacyjnego

7 Każdy Sierściuch łazikuje dwa dni a potem ma niedziele

8 Każdy Sierściuch zwleka na tyle długo z wyjściem aby nie zaskoczyło go załamanie pogody

9 Każdemu Sierściuchowi są bliskie piosenki o górach, w tym te mniej znane np Włodziemierz Wysocki

10 zobaczymy...

902
tys km przemierzone
712
godzin w powietrzu
14
lat strony
2
Sierściuszki więcej
Najważniejsze są góry

Bo góry są piękne

Sama idea Sierściuchów zrodziła się z pasji Gór. Ich piękno, potęga i możliwość bywania w nich dawała nam zawsze siłę i chęć działania. Duża część włóczęgi Sierściuchów odbywała się w Górach. Ponieważ jednak jednym z projektów Sierściuchów stał się Portal Górski to tam zapraszamy na wielką galerię zdjęć nie tylko naszych oczywiście.

Galerie Portalu Górskiego

 
 
potem pora na Świat

Bo Świat też jest piękny

A potem wraz ze zwiększającą się ilością zwiedzonych gór, i co oczywiste większą ilością Sierściuszków w rodzinie - odkryliśmy, że Świat jest piękny także poza górami. A pomogła nam w tym głónie fascynacja Światem nowego pokolenia Śierściuszków, których przygody możecie zobaczyć w galeriach na tej stronie i poczytać o nich w naszym blogu.

Zerknij na Bloga

Ostatnio na blogu

 • Nowe zamki w galerii
  Nowe zamki w galerii 2020-11-12 15:39:21

  Tak, tak. Żyjemy, mamy się dobrze a nowa strona jeszcze lepiej :). Podróżujemy...

 • Bieszczadzki Halloween
  Bieszczadzki Halloween 2020-11-04 09:37:05

  To była niespodzianka dla niczego niespodziewających się najmniejszych Sierściucszków. W tym roku...

 • Nowe Cerkwie
  Nowe Cerkwie 2020-11-03 19:39:37

  No i stało się :). Sierściuchy wróciły do tradycji...

A A A

Po letniej wiosennej przerwie zapełnionej podróżami i poznawaniem świata przez najmniejszego Sierściucha zwanego Devi postaramy się nadrobić troszeczkę zaległości w opisywaniu naszych galerii i wyjazdów.

Dziś wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spacer nad Wisłą i po Nowym Mieście w Warszawie. Mamy wrażenie, iż ten kawałek stolicy jest zaniedbywany przez turystów pomimo swojego piękna i lokalizacji za murem Starego Miasta :). A chyba dzieje się tak niesłusznie. Osobiście na pewno spacer kiedyś powtórzymy.

Warszawa Nowe Miasto

Warszawskie Nowe Miasto tak naprawdę nie jest wcale nowe, istnieje bowiem już od sześciuset lat. Zostało zbudowane, by utrzymać za fortyfikacjami miasto, które w tamtych czasach zaczęło wykraczać daleko poza swoje dotychczasowe mury. Stąd w 1402 nadano mu status i przywileje, takie same, jakimi dotychczas cieszyło się Stare Miasto.

Nowe Miasto połączyło się z resztą Warszawy dopiero w 1791 roku. Do połowy osiemnastego wieku większość budynków była tam drewniana, jednak wymieniono je na murowane w ciągu stulecia. W czasach oświecenia, w wieku elegancji, Nowe Miasto zyskało urodę i wdzięk. Znajdowały się tam już piękne kościoły i pałace, toteż przestrzeń między nimi wypełniono pałacami w stylu neoklasycznym. Dotychczas podróżnicy dostrzegali głównie pomieszanie bogactwa i nędzy, sąsiadujących ze sobą w Nowym Mieście, jednak od 1780 roku kompletnie się to zmieniło. Chodniki zostały wybrukowane i oświetlone, a jeden z niemieckich obieżyświatów zanotował, że znalazł tu czystość, którą można dostrzec jedynie w najświeższych miastach europejskich. Renesans stanisławowski sprawił, że salony Nowej Warszawy stały się jednymi z najbarwniejszych w Europie.

Dziś można wejść do Nowego Miasta poprzez ocalały fragment murów łączący je ze Starym Miastem. Co prawda było zniszczone podczas drugiej wojny, jednak szybko je odbudowano i dzisiaj wygląda jak za czasów swojej największej świetności, czyli na początku dziewiętnastego wieku. Eleganckie sklepy i przywróciły życie do tej historycznej dzielnicy.

Źródło: portal e-warszawa.com

Najpiękniejsze Miasta

loading...
Duszanbe
Trondheim
Ateny
Dubaj
Chamonix
08.01.01 Tam gdzie zawsze jest poniedziałek

Wyszliśmy, taszcząc bagaże, przed hangar terminala gdzie pomimo zmęczenia zaczęliśmy chłonąć otaczający nas, obcy świat. Tak po prawdzie po lekturach różnych podróżników obawiałem się czy wśród jednakowych rysów azjatyckich mieszkańców kraju rozpoznam po latach Rustama. Rustam już na studiach zapraszał mnie do odwiedzenia jego kraju, jednak ani warunki polityczne, ani możliwości finansowe nigdy na to nie pozwalały.

Czytaj więcej
12.10.18 Norweskie reminiscencje

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami cykl galerii o Norwegii kończymy krótkim filmikiem z tego pięknego kraju.

Czytaj więcej
11.08.19 Grecja: Wzgórze Likavitos

Jednym z najlepszych punktów orientacyjnych w Atenach jest wysokie na 277 m n.p.m. Wzgórze Likavitós (Likavitos). Jest to jednocześnie najwyższe wzniesienie w całych Atenach, dzięki czemu rozpościera się z niego niesamowity widok na stolicę Grecji.

Czytaj więcej
13.12.17 Fontanny - Dubaj Mall

Mamy nadzieję, że wkrótce prócz galerii uda nam się pokazać jakiś materiał filmowy z tego wyjazdu.

Czytaj więcej
07.10.14 Sierściuchy jadą na kawcie

Kawka w  Chamonix-Mont-Blanc

Co robi Sierściuch jak chce spokojnie pogadać? Idzie na kawę wedle pkt. 4. Dekalogu Sierściucha. A jak wiadomo jak kawa to najlepiej w dobrym towarzystwie i w pięknych okolicznościach przyrody.

Czytaj więcej

Napisz do nas