Dekalog Sierściucha

Dekalog Sierściucha, który obowiązuje zawsze i wszędzie, chyba że jakiś Sierściuch stwierdzi, iż nie obowiązuje. Aczkolwiek wtedy można powiedzieć patrz punkt wcześniej :).

1 Każdy Sierściuch kocha podróże w poziomie i pionie.

2 Żaden Sierściuch nie lubi się nigdzie śpieszyć.

3 Żaden Sierściuch nie cierpi nosić ciężkiego plecaka.

4 Każdy Sierściuch zaczyna dzień od kubka (a najlepiej dwóch) parzonej kawy

5 Najlepszym domem dla każdego Sierściucha jest namiot lub płachta.

6 Każdy Sierściuch idzie tylko do najbliżeszgo zakrętu lub punktu orientacyjnego

7 Każdy Sierściuch łazikuje dwa dni a potem ma niedziele

8 Każdy Sierściuch zwleka na tyle długo z wyjściem aby nie zaskoczyło go załamanie pogody

9 Każdemu Sierściuchowi są bliskie piosenki o górach, w tym te mniej znane np Włodziemierz Wysocki

10 zobaczymy...

902
tys km przemierzone
712
godzin w powietrzu
14
lat strony
2
Sierściuszki więcej
Najważniejsze są góry

Bo góry są piękne

Sama idea Sierściuchów zrodziła się z pasji Gór. Ich piękno, potęga i możliwość bywania w nich dawała nam zawsze siłę i chęć działania. Duża część włóczęgi Sierściuchów odbywała się w Górach. Ponieważ jednak jednym z projektów Sierściuchów stał się Portal Górski to tam zapraszamy na wielką galerię zdjęć nie tylko naszych oczywiście.

Galerie Portalu Górskiego

 
 
potem pora na Świat

Bo Świat też jest piękny

A potem wraz ze zwiększającą się ilością zwiedzonych gór, i co oczywiste większą ilością Sierściuszków w rodzinie - odkryliśmy, że Świat jest piękny także poza górami. A pomogła nam w tym głónie fascynacja Światem nowego pokolenia Śierściuszków, których przygody możecie zobaczyć w galeriach na tej stronie i poczytać o nich w naszym blogu.

Zerknij na Bloga

Ostatnio na blogu

 • Akamas Peninsual
  Akamas Peninsual 2014-07-26 12:20:46

  Na wyjazd do Parku Narodowego Akamas Paninsual na Cyprze skusiła nas informacja o możliwości...

 • Cypr - hotel
  Cypr - hotel 2014-06-29 10:40:23

  To już w zasadzie tylko in memoriam dla Sierściuchów. Żadna to atrakcja dla turystów, aczkolwiek jeżeli...

 • Cypr - Kato Pafos
  Cypr - Kato Pafos 2014-06-29 20:08:59

  Każdemu pokoleniu wydaje się, że już wszystko zostało odkryte i że nic nowego zdarzyć się nie...

A A A

Generalnie nie jestem wielbicielką zwiedzania licznych muzeów podczas wyjazdów w różne części świata. Uważam, że najlepiej poznaje się historię w miejscu jej powstawania. Przykładowo podczas wizyty w Atenach najchętniej odwiedzaliśmy starożytne ruiny a nie wystawy muzealne. Inna sprawa, że w Grecji godziny otwarcia tych placówek są na tyle krótkie, że trzeba dobrze planować wycieczki, żeby nie zostać zaskoczonym zamkniętymi drzwiami.

Niemniej jednak Muzeum Archeologiczne w Heraklionie to miejsce, którego nie wolno ominąć będąc na Krecie. Jest to bodaj jedna z największych skarbnic zabytków z czasów minojskich. Niestety podczas naszej wizyty spora część muzeum była zamknięta, ale i tak udało nam się zobaczyć najważniejsze zabytki Krety zebrane właśnie w tym miejscu. Byliśmy autentycznie zachwyceni, że na tak małej przestrzeni zebrano takie bogactwo świadectwa starożytnej kultury. Eksponaty z muzeum to także konieczne uzupełnienie tego, co można zobaczyć na miejscu wykopalisk. Niemal wszystkie wartościowe przedmioty zostały zabrane z właściwych miejsc i zgromadzone w tym jednym muzeum. Ceramika, biżuteria, barwne freski, posążki, makiety, przedmioty codziennego użytku – to wszystko pomieszczono na niewielkiej przestrzeni w pilnie strzeżonych gablotach. Z przedmiotów, które się tam znajdują warto wymienić przede wszystkim dwa posążki słynnej bogini z wężami, tajemniczy dysk z Fajstos, ryton (naczynie w kształcie głowy byka wykorzystywane podczas obrzędów religijnych), figura akrobaty skaczącego przez byka, makieta domu minojskiego, freski z Knossos (delfiny i skok przez byka) oraz złoty wisiorek z pszczołami. Zapraszamy do obejrzenia pięknej galerii zdjęć z tego muzeum.

Napisz do nas