Dekalog Sierściucha

Dekalog Sierściucha, który obowiązuje zawsze i wszędzie, chyba że jakiś Sierściuch stwierdzi, iż nie obowiązuje. Aczkolwiek wtedy można powiedzieć patrz punkt wcześniej :).

1 Każdy Sierściuch kocha podróże w poziomie i pionie.

2 Żaden Sierściuch nie lubi się nigdzie śpieszyć.

3 Żaden Sierściuch nie cierpi nosić ciężkiego plecaka.

4 Każdy Sierściuch zaczyna dzień od kubka (a najlepiej dwóch) parzonej kawy

5 Najlepszym domem dla każdego Sierściucha jest namiot lub płachta.

6 Każdy Sierściuch idzie tylko do najbliżeszgo zakrętu lub punktu orientacyjnego

7 Każdy Sierściuch łazikuje dwa dni a potem ma niedziele

8 Każdy Sierściuch zwleka na tyle długo z wyjściem aby nie zaskoczyło go załamanie pogody

9 Każdemu Sierściuchowi są bliskie piosenki o górach, w tym te mniej znane np Włodziemierz Wysocki

10 zobaczymy...

902
tys km przemierzone
712
godzin w powietrzu
14
lat strony
2
Sierściuszki więcej
Najważniejsze są góry

Bo góry są piękne

Sama idea Sierściuchów zrodziła się z pasji Gór. Ich piękno, potęga i możliwość bywania w nich dawała nam zawsze siłę i chęć działania. Duża część włóczęgi Sierściuchów odbywała się w Górach. Ponieważ jednak jednym z projektów Sierściuchów stał się Portal Górski to tam zapraszamy na wielką galerię zdjęć nie tylko naszych oczywiście.

Galerie Portalu Górskiego

 
 
potem pora na Świat

Bo Świat też jest piękny

A potem wraz ze zwiększającą się ilością zwiedzonych gór, i co oczywiste większą ilością Sierściuszków w rodzinie - odkryliśmy, że Świat jest piękny także poza górami. A pomogła nam w tym głónie fascynacja Światem nowego pokolenia Śierściuszków, których przygody możecie zobaczyć w galeriach na tej stronie i poczytać o nich w naszym blogu.

Zerknij na Bloga

Ostatnio na blogu

 • Akamas Peninsual
  Akamas Peninsual 2014-07-26 12:20:46

  Na wyjazd do Parku Narodowego Akamas Paninsual na Cyprze skusiła nas informacja o możliwości...

 • Cypr - hotel
  Cypr - hotel 2014-06-29 10:40:23

  To już w zasadzie tylko in memoriam dla Sierściuchów. Żadna to atrakcja dla turystów, aczkolwiek jeżeli...

 • Cypr - Kato Pafos
  Cypr - Kato Pafos 2014-06-29 20:08:59

  Każdemu pokoleniu wydaje się, że już wszystko zostało odkryte i że nic nowego zdarzyć się nie...

A A A

Trollstigen - dosłownie Drabina Trolli, to jedno z najbardziej znanych miejsc odwiedzanych przez turystów w Norwegii. Swoją sławę zyskała głównie dzięki trudnościom, jakich przysparza kierowcom: nachylenie około 9%, w sumie 11 serpentyn zakręcających w większości o 180 stopni no i ...

niebezpieczeństwo natknięcia się na prawdziwego Trolla;-)! Wszystko to sprawia, że o wypadek tam nie trudno. A kierowcy żartują, że jadąc nią, widzi się tylne numery rejestracyjne własnego auta. My sami byliśmy świadkami stłuczki na jednym węższym odcinku. Mimo wszystko zachęcamy do przejechania się tą drogą, ale uwaga: jest ona czasowo zamykana, przeważnie w okresie listopad - kwiecień i nie można się nią poruszać autem dłuższym niż 12,4 m.

Jeśli już ktoś zawitał w te strony, to obowiązkowym punktem programu jest także Ściana Trolli. To 1100 metrowe urwisko w Dolinie Romsdal robi naprawdę niesamowite wrażenie. Jest to zresztą największa skalna ściana Europy, a jej zdobycie na tyle trudne, że udało się dopiero w 1965 roku. Dzisiaj latem prawie już nikt nie próbuje się na nią wspinać z uwagi na poważne zagrożenie lawinami kamiennymi. W sezonie zimowym wielkie piętno w jej zdobyciu odcisnęli polscy wspinacze. My nie mieliśmy wiele szczęścia i ściana była spowita mgłą. Jednak w chwilach przejaśnień udało nam się zarejestrować jej majestat i powagę. Zapraszamy do galerii.

Napisz do nas